32. Posiady Gawędziarskie oraz 34. Konkurs Gry na Unikatowych Instrumentach Ludowych i Śpiewu Tradycyjnego

4 i 5 listopada (sobota, niedziela) w Jeleśni i Milówce odbędą się: 32. Posiady Gawędziarskie oraz 34. Konkurs Gry na Unikatowych Instrumentach Ludowych i Śpiewu Tradycyjnego.

Przeglądy dedykowane są dla dzieci, młodzieży i dorosłych a ich głównym celem jest podtrzymywanie i popularyzowanie autentycznej twórczości ludowej, muzykowania, tradycji gawędziarstwa i śpiewu białego. W Jeleśni i Milówce od rana do późnych godzin popołudniowych będzie można posłuchać i zobaczyć artystów z Beskidu Śląskiego i Żywieckiego oraz Górali Babiogórskich i Kliszczackich, którzy zaprezentują archaiczne, a także współczesne góralskie melodie i gawędy.

Najlepszych spośród wszystkich muzykantów, gawędziarzy i śpiewaków usłyszymy podczas Koncertu Laureatów, który odbędzie się w Domu Ludowym w Wieprzu (12 listopada).

W programie:

• 4 listopada (sobota), godz. 11.00, Stara Karczma w Jeleśni – konkurs we wszystkich kategoriach wiekowych

• 5 listopada (niedziela), godz. 11.00, budynek Gminnego Ośrodka Kultury w Milówce – konkurs we wszystkich kategoriach wiekowych

• 12 listopada (niedziela), godz. 17.00, Dom Ludowy w Wieprzu – koncert laureatów

Organizatorami imprezy są: Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej, Gminne Centrum Kultury, Promocji, Turystyki R-W Radziechowy-Wieprz, Fundacja 9sił z Jeleśni oraz Gminny Ośrodek Kultury w Milówce.

Dofinansowano z budżetu państwa – ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Udostępnij na facebooku