Atrakcje

Dla tych z Państwa, którzy preferują aktywny wypoczynek, w naszej miejscowości, na stadionie LKS Milówka, dostępnych jest kilka możliwości takiego spędzenia wolnego czasu. Stadion wraz z obiektami sportowymi położony jest w bezpośrednim sąsiedztwie ścieżki rowerowej oraz bazy rekreacyjno-wypoczynkowej. Na terenie obiektu znajduje się pełnowymiarowe boisko do piłki nożnej, boisko piłkarskie treningowe, boiska do piłki siatkowej plażowej jak również tradycyjnej wraz z boiskiem do gry w koszykówkę, korty tenisowe, bieżnia a także prosta ścianka do ćwiczeń w tenisa. Cały teren posiada oświetlenie umożliwiające korzystanie z obiektu w porze nocnej.

Obok kompleksu boisk znajduje się również Park Linowyplac zabaw dla dzieci, zadaszone miejsce do grillowania, trawiasty plac wypoczynkowy do urządzania pikników, ścieżka zdrowia wraz z urządzeniami do ćwiczeń oraz alejki spacerowe z ławeczkami do odpoczynku. Teren obiektu jest nocą oświetlony. Wstęp na teren bazy rekreacyjno – wypoczynkowej jest bezpłatny natomiast korzystanie z Parku Linowego odbywa się za odpłatnością. Baza jest doskonałym uzupełnieniem przebiegającej obok ścieżki rowerowej.

Opiekę nad Parkiem Linowym sprawuje Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej (tel. 33 8637- 189), który udziela informacji dotyczących cen biletów oraz przyjmuje zgłoszenia grup chcących skorzystać z parku linowego.

Za Parkiem Linowym znajduje się nowo wybudowany Amfiteatr, w którym odbywają się różne imprezy i wydarzenia kulturalne.

 

Można również korzystać z ogólnodostępnego Skateparku, który zlokalizowany jest za terenem Amfiteatru.

Boiska sportowe przy Gimnazjum

Plac zabaw za Gimnazjum

W roku 1999 Milówka została laureatem konkursu na „Złotą Miejscowość Radia Katowice”co oznacza, że w Milówce można się dobrze bawić. Ponadto od 1998 roku Milówka jest drugim po Bukowinie Tatrzańskiej polskim członkiem Europejskiej Fundacji Miast Karnawałowych (FECC). Fundacja ta skupia miasta całego świata, które organizują imprezy karnawałowe.

Dla tych którzy nie lubią siedzieć na miejscu, tylko podziwiać piękno przyrody, Milówka jest dobrym miejscem bazowym do wypadów w góry. I to zarówno Beskidu Śląskiego jak i Żywieckiego. Poza samą wsią Milówką, w skład gminy wchodzą także wsie: Kamesznica, Laliki, Nieledwia, Szare. Każda z tych miejscowości ma swoją historię, swój niepowtarzalny urok, cenne zabytki i malownicze położenie wśród lasów i gór. Uroda gór od dawna ściąga w te strony turystów i wczasowiczów. Wpływa na to imponujące, niepowtarzalne piękno krajobrazów: beskidzkich groni, grzbietów i szczytów górskich, dolin z czystymi wodami potoków i rzek, słonecznych hal i polan rozciągających się pośród lasów i malowniczych wiosek wciśniętych w doliny. Atrakcją jest też klimat górski z mroźnymi zimami i stosunkowo ciepłym latem.