Warsztaty w Milikovie oraz wyrobów z trawy i siana

baner czebeskidy

Gminny Ośrodek Kultury w Milówce od maja 2014r.  realizuje projekt „Artystyczna Integracja Milówki i Milikova”, który  współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa

w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2007-2013” za pośrednictwem Euroregionu Beskidy

Pierwsze działanie w ramach projektu odbyło się w dniu 1.06.2014r., były to wspólne warsztaty artystyczne (plastyczne) dzieci z Milówki i Milikova. Prace powstawały pod okiem Pani Magdaleny Chowaniec.

Drugie działanie w ramach projektu „Artystyczna integracja Milówki i Milikova” odbyło się 7.06.2014r. była to impreza integracyjna, w której oprócz dzieci  z Milówki  udział wzięły również dzieci i przedstawiciele                       z zaprzyjaźnionego Milikova. Atrakcji dla dzieci było wiele tak więc zabawa była przednia.

W dniu 24.06.2014r. miały miejsce kolejne działania projektu „Artystyczna Integracja Milówki i Milikova”- wycieczka edukacyjno integracyjna dzieci z Milówki do Milikova. Grupa dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Milówce zwiedziła Milikov, miała okazję do spędzenia czasu z dziećmi z polskiej i czeskiej szkoły w Milikovie. Podczas spotkania odbyły się wspólne zajęcia plastyczne, podczas których dzieci z Milówki poznały nową technikę plastyczną.  Dzięki wizycie podjęte zostały rozmowy o nawiązaniu współpracy pomiędzy szkołą  z Milówki  i szkołami w Milikovie z czego bardzo się cieszymy – jeżeli uda się podjąć współpracę będzie to wartość dodana projektu.

W tym samym dniu odbyły się również warsztaty dla członkiń Klubu Kobiet z Milikova oraz dzieci i mieszkańców Milikova. Uczestnicy pod okiem instruktorów z GOK-u w Milówce  mogli nauczyć się wykonywania kwiatów z bibuły oraz lepienia różnych  postaci z gliny.

Od lipca ruszyły warsztaty artystyczne w ramach Akademii Rękodzieła.  Za nami warsztaty :Quiling, wyroby z trawy i siana oraz warsztaty wikliniarstwa. W miesiącu lipcu  odbędą się jeszcze warsztaty: decoupage oraz filcowanie a w sierpniu sutasz  i druga część warsztatów  decoupage i filcowanie . Są jeszcze wolne miejsca na filcowanie. Zapraszamy! Zapisy w GOK-u.

Udostępnij na facebooku