Seniorzy w bibliotece

„Jak to drzewiej bywało” – relacja ze spotkania z seniorami.

    16 stycznia 2024 r gościliśmy w naszej bibliotece grupę seniorów z Milówki i  innych okolicznych miejscowości.

   Po powitaniu przybyłych i krótkiej prezentacji naszej biblioteki, seniorzy wysłuchali kolęd i pastorałek w pięknym wykonaniu uczennic z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Milówce. Goście chętnie włączali się w śpiew przy akompaniamencie skrzypiec. Następnie seniorzy zostali zaproszeni do obejrzenia kilku krótkich filmów o zwyczajach, tradycjach, obrzędach i życiu codziennym jakie toczyło się na naszych terenach Beskidu Żywieckiego w dawniejszych czasach. Filmy przedstawiały m. in.  jak wyglądała codzienna praca, zabawa, wychowywanie dzieci. Przedstawione sytuacje wywołały w seniorach wspomnienia dawnych, dziecięcych lat, czym chętnie dzielili się między sobą. Pan pamiętał piszczałki z drewna, które wykonywał jako dziecko, panie szmaciane laleczki samodzielnie robione, szorowanie drewnianych podłóg kartaczem, smoczki namaczane cukrem i wiele innych wspomnień.

     W drugiej części spotkania seniorzy zostali zaproszeni na mały słodki poczęstunek przy herbatce. Przy wesołej pogawędce szybko minął czas. Prowadząca grupę seniorów wyraziła chęć dalszej współpracy z naszą biblioteką i oznajmiła, że seniorzy z tej grupy są otwarci na nasze propozycje.

   Bardzo dziękujemy za przyjęcie naszego zaproszenia i odwiedzenie naszej biblioteki. Mamy nadzieję na kolejne spotkania. Dziękujemy również Pani Agacie Juraszek nauczycielce z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Milówce za przygotowanie młodzieży do występu. Dziękujemy uczniom tej szkoły za uatrakcyjnienie naszego spotkania, piękny śpiew i grę na instrumencie.

Udostępnij na facebooku