Dłuta i Gajdy w Milówce…

Dłuta i Gajdy  w Milówce…

W Milówce znów było głośno a to za sprawą rzeźbiarzy, którzy nie oszczędzali swoich pił i dłut przy tworzeniu rzeźb. Przy Starej Chałupie odbył się Międzynarodowy Plener Rzeźbiarski, którego tematyką była „Szopka Wyszehradzka”. Wśród uczestników znaleźli się znakomici rzeźbiarze z Polski, Czech i Słowacji, którzy w słońcu i w deszczu zamieniali kawałki drewna w realistyczne postacie.
W grudniu zaplanowane jest uroczyste otwarcie Szopki, w której znajdą się m.in. takie postacie jak: Maryja z Dzieciątkiem Jezus, Św. Józef, Trzej Królowie, Aniołowie i Pasterze w charakterystycznych dla danego kraju strojach.

W sobotę na zakończenie pleneru odbyła się Gajdowacka podczas której zaprezentowali się uczestnicy Międzynarodowego Festiwalu Gajdoszy ze Słowacji. Charakterystyczne brzmienia i nowe aranżacje zaprezentowane przez Gajdoszy wzbudziły zachwyt wśród publiczności.

Imprezy zorganizowano w ramach projektu „Szopka Wyszehradzka” dofinansowanego ze środków Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego w Bratysławie.

GOK Milówka

Udostępnij na facebooku