„Po kolędzie” – ŻYWIECKIE GODY 18.01-26.01.2014r.

Organizatorzy : Gminny Ośrodek Kultury w Milówce, Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej, Miejskie Centrum Kultury w Żywcu

Jedna z największych imprez folklorystycznych na Podbeskidziu. W ramach imprezy odbywają się m.in. Przegląd Zespołów Kolędniczych i Obrzędowych (dzień plenerowy), Konkurs „Trzaskania z bata”, pokaz przędzenia wełny, skubania pierza i łuskania fasoli (Stara Chałupa), „Gościna” czyli prógowacka potraw regionalnych, „Potańcówka Dziadowska”, wieczór wspomnień o życiu i twórczości Józefa Szczotki z Milówki, koncerty kolęd. Organizowane są  również wystawy i warsztaty sztuki ludowej.

Imprezy „Po Kolędzie” realizowane są w ramach projektu „Kulturalne spotkania – Poznajmy się bliżej”