„Posypały się listeczki dookoła, to już jesień te listeczki z wiatrem wola….”

Jesień stała się inspiracją, do rozwijania talentów artystycznych przedszkolaków i ich rodzin. Nauczycielki z Przedszkola w Milówce zorganizowały konkurs plastyczny nt. „Jesień w oczach mojej rodziny”. Jego celem było dostrzeżenie uroków złotej polskiej jesieni, jak również wprowadzenie dzieci w świat wartości estetycznych. Równie ważne było rozwijanie i kształtowanie żywej wyobraźni plastycznej i zachęcanie do współpracy dziecka z rodzicem, jak też  zawarcie między nimi kompromisów plastycznych.

Konkurs zorganizowany był dla dzieci 5 i 6 letnich, uczęszczających do przedszkola. Pracę należało wykonać w formacie A4 lub A3 technika plastyczna natomiast była dowolna.  Na konkurs wpłynęło 38 prac plastycznych. Wszyscy uczestnicy wykazali się ogromną pomysłowością i starannością wykonania. Poziom prac był bardzo wysoki. Wyobraźnia młodych artystów i ich rodziców nie znała granic. Przedszkolaki wykorzystały nie tylko standardowe materiały plastyczne jak: kredki, farby, papier kolorowy czy plastelinę, ale również materiał przyrodniczy, a nawet zasoby kuchenne rodziców w postaci grochu, ryżu, kaszy, kukurydzy, maku, wszelkiego rodzaju przypraw. Prace  nie tylko były piękne ale również… pachnące.

Byłby to nie lada kłopot dla organizatorów. Którzy spośród 38 zgłoszonych do konkursu prac musieliby wyłonić 3 zwycięzców oraz 10 wyróżnień, jak opisywał to regulamin. Jednak dzięki hojności sponsorów, zostały nagrodzone wszystkie prace.

Wysiłki młodych artystów docenili: Park Wodny OLZA w Istebnej, Park Dinozaurów w Inwałdzie, Kino JANOSIK, Wydawnictwo JUKA, Dom Wczasów Dziecięcych w Soblówce.

Wszystkim sponsorom, którzy wsparli nasze przedsięwzięcie, składamy wyrazy wdzięczności za okazaną pomoc. Serdeczne podziękowania kierujemy również do wszystkich dzieci i ich rodziców za zaangażowanie w wykonanie prac.

Oczywiście tak piękne prace plastyczne musiały być docenione nie tylko przez organizatorów, ale również przez szerszą widownię. Dlatego też dzięki uprzejmości Gminnego Ośrodka Kultury w Milówce odbyła się ich wystawa,  którą wszyscy zainteresowani mogli podziwiać w terminie 5-9 XI 2012 r.

Justyna Kocoń

Justyna Szewczyk