Edukacja regionalna – zaproszenie na spotkanie

Stowarzyszenie – Lokalna Grupa Działania „Żywiecki Raj” ZAPRASZA nauczycieli nauczania przedszkolnego i wczesnoszkolnego, nauczycieli zajmujących się dziećmi na świetlicy, osób zainteresowanych prowadzeniem zajęć z edukacji regionalnej na bezpłatne spotkanie dotyczące zaprezentowania gotowych scenariuszy lekcji na zajęcia edukacji regionalnej dla dzieci.

Spotkanie odbędzie się o godz. 16:00 w dniu 5 listopada 2020r. w Starej Chałupie w Milówce.

 Na spotkaniu zostaną przekazane materiały edukacyjne w postaci przewodnika metodycznego do edukacji regionalnej, kolorowanek i informacje z gotowymi scenariuszami lekcji regionalnych, które można wykorzystać do pracy z dziećmi.

Podczas spotkania pani Anna Tomiak – etnolog, pedagog oraz instruktor tańców ludowych omówi opracowane scenariusze dotyczące różnych dziedzin kultury ludowej i folkloru z terenów Żywiecczyzny.  W oparciu o opracowane scenariusze odbywać się mogą zajęcia zgodnie z aktualną podstawą programową jako zajęcia z zakresu edukacji regionalnej.

Spotkanie organizowane jest w ramach projektu pn. Beskidzkie lekcje historii i kultury „Żywieckiego Raju” i stanowi odpowiedź na zidentyfikowane potrzeby w zakresie edukacji regionalnej poprzez zapewnienie dostępu do narzędzia wspierającego edukację regionalną.

Spotkanie prowadzone będzie metodą warsztatową a przewidywany czas trwania to ok. 2h (w godz. 16-18) – szczegóły dotyczące terminu i miejsca w załączonym zaproszeniu.

Spotkanie organizowane w reżimie sanitarnym, obowiązują zapisy poprzez FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY. Liczba miejsc ograniczona.

Szczegółowe informacje na stronie: http://www.zywieckiraj.pl/operacje-wlasne/beskidzkie-lekcje-historii-i-kultury-zywieckiego-raju/407-zaproszenie-beskidzkie-lekcje-historii-i-kultury-zywieckiego-raju

Udostępnij na facebooku