Dni Milówki – podziękowanie

Dni Milówki za nami!

Pierwszy weekend lipca to dla Gminy Milówka czas wspólnego świętowania podczas Dni Milówki. 1 lipca dwudniową imprezę rozpoczęła swoim energetycznym koncertem Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Milówki pod batutą Czesława Szczotki. Następnie zaprezentowały się zespoły: Samo Sedno oraz grające nieco mocniejszą muzykę Livgardet i Diversity. Gwiazdą pierwszego dnia był Jacek Stachursky, który zaśpiewał swoje największe przeboje m.in. „Typ niepokorny”, „Zostańmy razem”. Liczna publiczność zgromadzona w Amfiteatrze z entuzjazmem przyjęła wokalistę, który dał popis swoich umiejętności i pokazał, że jego przeboje są nadal aktualne. Do późnych godzin nocnych trwała zabawa podczas dyskoteki z Radiem Bielsko. Dużą atrakcją w sobotę była również Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych, która odbywała się w parku gminnym. Nie mogło zabraknąć również starych samochodów, które po raz kolejny w ramach Classic Day, można było podziwiać na terenie Amfiteatru.

Drugi dzień gminnego świętowania otworzyły prezentacje młodych artystów z Milówki. Wśród nich znaleźli się Franciszek Bieniek i Antoni Tomiczek, którzy zaprezentowali swoje umiejętności gry na pianinie. Następnie wystąpił Łukasz Gluza, który po swoim pierwszym singlu „Odcinam się”, kontynuuje  muzyczną karierę i wydał drugi autorski utwór pt. „Jestem Twoim wrogiem”.  Kolejną wokalistką była Joanna Motyka, pochodząca z Milówki absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach, która oczarowała swoim głosem publiczność. Następnie na scenie pojawił się zespół The Nut, gdzie wokalistką jest pochodząca z Lalik Klaudia Matuszna, oraz występujący już na deskach milowieckiego Amfiteatru zespół Dzień Dobry. Grupa ta poszerza swój repertuar o nowe autorskie piosenki, a ponadto gra utwory Marka Grechuty we własnych aranżacjach. Na zakończenie niedzielnego świętowania zagrał zespół Brathanki, który tworzą sympatyczni i otwarci muzycy. Wokalistka Agnieszka nawiązała bardzo dobry kontakt z publicznością, która wspólnie z nią bawiła się do największych hitów jak: „W kinie, w Lublinie – kochaj mnie” czy „Czerwone korale”. Dni Milówki zakończyła dyskoteka z Radiem Bielsko, którą prowadził Łukasz Luszczak.

Dni Milówki można zaliczyć do udanych a to dlatego, że dopisała nam publiczność, która licznie wypełniła amfiteatr w ciągu dwóch dni, a pogoda również była dla nas łaskawa. W ramach imprez towarzyszących można było zobaczyć dwie wystawy malarstwa Małgorzaty Zwardoń i Stanisława Szymuli, które znajdują się w Gminnym Ośrodku Kultury w Milówce. Ponadto można było zwiedzić wnętrze zabytkowej kuźni w Milówce i dowiedzieć się ciekawostek na temat tego ważnego niegdyś zawodu, które przybliżał kowal pan Paweł Pryszcz. Przez dwa dni toczyły się również zmagania siatkarzy w ramach X Grand Prix Beskidów w siatkówce plażowej, które zakończyło uroczyste rozdanie nagród w niedzielne popołudnie. Podczas imprezy dzieci mogły zrobić sobie zdjęcie z Policyjnym Sznupkiem, zobaczyć jak robi się odciski palców oraz zapoznać się z pracą Policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Żywcu.

Organizacja Dni Milówki to niezwykle duże przedsięwzięcie, które wiąże się z zaangażowaniem wielu osób i jest możliwe również dzięki wsparciu naszych Darczyńców, którym z całego serca Dziękujemy za okazaną pomoc:

Główny Sponsor:
♥️ Bank Spółdzielczy w Węgierskiej Górce
Sponsorzy:
♥️ MTJ Jan Tyc Milówka
♥️ GBM Maria Grzegorzek (Betoniarnia) Milówka
♥️ Geodezja i Kartografia „GEOSMART” Geodeta uprawniony Marcin Tlałka Milówka
♥️ JKM Trade spółka z o.o. spółka komandytowa Bielsko-Biała
♥️ AGD Dom Wysyłkowy Jan Stasiowski Milówka
♥️ Tycjan Milówka
♥️ Agroturystyka „Willa nad Rzeką” I.Greń w spadku Szare
♥️ Kancelaria Notarialna Szymon Śleziak, dr Jakub Śleziak Spółka Cywilna Milówka
♥️ Kazimierz Matuszny Poseł na Sejm RP
♥️ Adam Mucharski „ARKOM” Węgierska Górka
♥️ Zdzisław Hutyra Piekarnia w Milówce
♥️ Fundacja Górom – Jan Stopka
♥️ Karolina i Piotr Bogdał „Mini Market” Milówka
♥️ Jolanta Marszałek ” Twój Dom” Milówka
♥️ PUH „BUD-ROL” S.C. Maria i Józef Grzegorzek Milówka
Z całego serca jeszcze raz Państwu DZIĘKUJEMY za wsparcie
Udostępnij na facebooku