Miesięczne Archiwa: Czerwiec 2013

Zapraszamy na spotkanie podsumowujące praktyki inwentaryzacyjne studentów Instytutu Historii Sztuki, które odbędzie się w piątek 28 czerwca o godzinie 17.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Milówce. Na spotkaniu zostaną omówione wyniki pracy studentów, którzy przebywali na terenie Gminy Milówka od 20 do 25 maja i prowadzili szczegółowy spis wybranych obiektów.

Udostępnij na facebooku

Noc Świetojańska

29.06.2013 – „Noc Św. Jana”

17.00 – rozpalenie głównego ogniska nad Sołą przy Parku Linowym.

Występy Zespołów Regionalnych z gminy Milówka i kapel.

20.00 – zapalenie pozostałych ognisk we wszystkich miejscowościach gminy Milówka

Noc_Swietojanska

30.06.2013 – Spotkanie z tradycją (Stara Chałupa)

W tym dniu zapraszamy na biesiadę przy Starej Chałupie, gdzie zaprezentuje się Zespół Regionalny z Grecji,

ZPiT „Wierchy” im. Józefa Szczotki z Milówki oraz kapele góralskie

Udostępnij na facebooku

Poszukujemy osób, które chcą zmierzyć się w symultanie szachowej ze Starostą Powiatu Żywieckiego podczas imprezy „Samorząd i Bezpieczeństwo”

Aby się zgłosić zadzwoń na nr 33 8637 – 399 lub napisz maila na gok.milowka@interia.pl

Udostępnij na facebooku
23.06.2013 (niedziela) – Samorząd i bezpieczeństwo


10.00 – Finały I Grand Prix Beskidów w Siatkówce Plażowej
11.00 – Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Prezesa KS „Hajduk” Milówka
ok 12.30 – koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Milówki, Mażoretki „Efekt” z Milówki (Rynek Milówka)
– parada jednostek i wozów bojowych OSP
– pokazy służb mundurowych (OSP, Policja, Straż Graniczna, GOPR)
ok 14.30 – koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Milówki, Mażoretki „Efekt” z Milówki
– Symultana Szachowa – Starosta Powiatu Żywieckiego vs reszta zawodników
– Turniej Drużyn Samorządowych Gminy Milówka i Powiatu Żywieckiego
– obcowanie z koniem, konkurs wiedzy o koniu, przejażdżki w siodle organizowane przez Stowarzyszenie Miłośników Koni i Przyrody „Strażnicy Beskidów”
– konkurencje dla samorządowców

plakat samorząd 2013

Udostępnij na facebooku

WYNIKI XIV PRZEGLĄDU PIOSENKI RELIGIJNEJ

Milówka 08.06.2013

Kategoria I: Przedszkola i Szkoły Podstawowe ( kl. I – IV )

I miejsce:

  • Wioletta Mołdysz – Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Milówce kl. II b

„Czarna Madonno”, „Barka” – 53pkt.

II miejsce ex aequo:

  • Natalia Walkarz, akompaniator Dariusz Fiedor, Łukasz Walkarz – Szkoła Podstawowa nr 2 w Kamesznicy kl. II

„Ty wskazałeś drogę”, „W moim ogródeczku” – 48pkt.

  • Alicja Parot – Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Milówce kl. II b

„Panie dobry jak chleb”, „Zaufaj Panu” – 48pkt.

III miejsce:

  • Anna Walatek – Dzieci Marii przy parafii w Rychwałdzie

„Gdy schodzimy się”, „Dziękuję Ci” – 43pkt.

Kategoria II:  Szkoły Podstawowe ( kl. V – VI ) i Gimnazja

I miejsce:

  • Eliza Kania – Gimnazjum nr 2 w Żywcu kl. II

„Czego chcesz od nas Panie”, „Ave Maria Jasnogórska” – 60pkt.

II miejsce:

  • Dawid Kaletka – Szkoła Podstawowa w Brzuśniku kl. V

„Mój przyjaciel”, „Święte imię Jezus” – 57pkt.

III miejsce ex aequo:

  • Martyna Matuszna – Gimnazjum im. Jana Pawła II w Milówce kl. II

„Ofiaruję Tobie Panie mój”, „Dziękczynienie” – 55pkt.

  • Karolina Kobielusz – Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Lalikach kl. VI

„Jeden chleb”, „Modlitwa Okudżawy” – 55pkt.

Wyróżnienie:

  • Paulina Duc – Gimnazjum im. Jana Pawła II w Rychwałdzie kl. III

„Być bliżej Ciebie chcę”, „Ave Maria” – 54pkt.

  • Kinga Fiedor – Gimnazjum im. Jana Pawła II w Milówce kl. II

„Maryjo śliczna Pani”, „Tylko mnie prowadź”

Kategoria III: Szkoły ponadgimnazjalne, chóry i zespoły

I miejsce ex aequo:

  • Chór szkolny z Zespołu Szkół w Rychwałdzie – Zespół Szkół-Gimnazjum im. Jana Pawła II w Rychwałdzie

„Po górach dolinach rozlega się dzwon”, „Oto są baranki młode” – 56pkt.

  • “Słoneczka”, “Biedroneczki” oddz. „0” – Zespół Szkół w Pietrzykowicach

“Chleb z nieba”, “Franek” – 56pkt.

II miejsce ex aequo:

  • Klaudia Matuszna – Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych

im. Mari Konopnickiej w Milówce kl. I a

„Dobra Matko i Królowo”, „Hymn o miłości” – 54pkt.

  • Katarzyna Pal – Zespół Szkół Ekonomiczno Gastronomicznych w Żywcu

„Przybądź Duchu Święty”, „Wieża modlitwy” – 54pkt.

III miejsce ex aequo:

  • Kapela „Mała Jetelinka” – Szkoła Podstawowa nr 1 w Istebnej

„Składamy Ci Ojcze”, „Łaską jesteśmy zbawieni” – 53pkt.

  • Schola „W DRODZE” – Parafia Matki Bożej Pocieszenia w Świnnej Porębie

„Okaż Miłosierdzie, Panie”, „Nadzieja” – 53pkt.

GRAND PRIX XIV Przeglądu Piosenki Religijnej i nagrodę ufundowaną przez Pawła i Łukasza Golców otrzymuje:

  • Kapela „Młodzieżowa Jetelinka” z Gimnazjum w Istebnej

„Zbliża się do nas”, „Tobie Chór Aniołów” – 59pkt.

Udostępnij na facebooku

16.06.2013 (niedziela) – Impreza Rekreacyjna „Piknik rodzinny” (Park Linowy)

14.00 – rozpoczęcie pikniku

– taniec nowoczesny w wykonaniu grupy dziewcząt z Gimnazjum w Milówce

– ogłoszenie wyników, wręczenie nagród i koncert laureatów XIV Przeglądu Piosenki Religijnej

– zespół taneczny „Power Dance” ze Szkoły Podstawowej w Milówce

– występ Joanny Motyki z ZSOiT w Milówce

– obcowanie z koniem, konkurs wiedzy o koniu, przejażdżki w siodle organizowane przez Stowarzyszenie Miłośników Koni i Przyrody „Strażnicy Beskidów”

– Nordik Walking – nauka, ćwiczenia i zabawa:  „Spacer po zdrowie” – mile widziany własny sprzęt. Prowadząca: instruktor Nordik Walking Sylwia Gaweł

– zespół taneczny „Impuls” z ZSOiT w Milówce

– występ solistek z Gimnazjum w Milówce

– rodzinne konkurencje sportowe prowadzone przez nauczycieli z Gimnazjum w Milówce

– Mażoretki „Efekt” z Milówki

– pokazy karate (grupa z Gimnazjum)

– wspólny aerobik

– pokaz Break Dance Mateusza Krzepiny

– karaoke prowadzenie przez Magdalenę Więzik i wspólna zabawa na zakończenie

Dodatkowo: park linowy promocyjna cena 3 zł dla dzieci do lat 16, godziny otwarcia od 9:00 do 18:00

STRONA WYDARZENIA

Udostępnij na facebooku

Zapraszamy wszystkich na obchody 100 – lecia Kapliczki na Prusowie

15.06.2013 (sobota) – Prusów
11.30 – zbiórka przy Kościele WNMP, modlitwa i wyjście do kaplicy na Prusowie
14.00 – Uroczysta Msza Św. z udziałem Chóru Milowieckiego, zespołów regionalnych, kapel,
– poczęstunek, przedstawienie historii kapliczki, wspólne śpiewanie z kapelami i scholą parafialną

LINK DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU

Udostępnij na facebooku

Zapraszamy na XIV Przegląd Piosenki Religijnej

08.06.2013 (sobota )–XIV Przegląd Piosenki Religijnej – przesłuchania konkursowe (kino Tęcza) 13:00-16.00 – Przedszkola, Szkoły Podstawowe i Gimnazja  16.00-20.00– Szkoły Średnie, Chóry
religijna plakat
Udostępnij na facebooku

23.05.2013r. (czwartek)

Kategoria I – Szkoła Podstawowa  klasy I-III

I miejsce:

Anna Waligóra – SP w Milówce kl. II a – „O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci”

II miejsce:

Zuzanna Zeman – SP w Lalikach kl. II – „O panu Tralalińskim”

Natalia Walkarz – SP nr 2 w Kamesznicy kl. II – „Mowa ptaków”

Julia Matuszna – SP w Szarem kl. II – „Zosia Samosia”

III miejsce:

Łukasz Majowicz – SP w Milówce kl. I a – „Okulary”

Paweł Sobel – SP w Milówce kl. I a – „Figielek”

Paulina Maślanka – SP w Milówce kl. I b – „Lokomotywa”

Szymon Gruszka – SP w Milówce kl. I b – „Warzywa”

Wyróżnienie:

Natalia Nowak – SP nr 1 w Kamesznicy kl. III – „Lokomotywa”

Julia Gilek – SP w Milówce kl. I b – „Skakanka”

Nagroda dla najmłodszego uczestnika Konkursu Recytatorskiego dla Damiana Pryszcza

(6 lat) z Milówki za recytację wiersza „Okulary”.

Nagroda specjalna Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Milówce dla Karoliny Olszowiec z kl. II ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Piasku za najlepszą interpretację wiersza „Lokomotywa”.

Kategoria II – Szkoła Podstawowa  klasy IV-VI

I miejsce:

Anna Hankus – SP w Okrajniku kl. VI – „Tomaszów”

Grzegorz Byrtus – SP w Lalikach kl. V – „Ptasie radio”

Jakub Waligóra – SP w Milówce kl. IV a – „W aeroplanie”

II miejsce:

Karolina Kobielusz – SP w Lalikach kl. VI – „Rycerz Krzykalski”

Izabela Dyląg – SP nr 2 Kamesznica – „Spóźniony słowik”

Zuzanna Żyrek – SP w Milówce kl. V a – „Symfonia o sobie”

III miejsce:

Kornelia Kubiesa – SP w Milówce VI a – „Słowo i ciało”

Kinga Studencka – SP nr 1 w Kamesznicy kl. VI – „Ptasie radio”

Justyna Mikusek – SP w Okrajniku kl. VI – „Wszystko”

24.05.2013r. (piątek)

Kategoria III – Gimnazjum kl. I-III

I miejsce:

Aleksandra Trojnar – Gimnazjum w Milówce kl. III c – J. Tuwim „Sitowie”, W. Szymborska „Nic dwa razy”

Aleksandra Szczotka – Gimnazjum w Milówce kl. III f – J. Tuwim „Zosia Samosia”, W. Szymborska „Identyfikacja”

II miejsce:

Maria Ślezińska – Gimnazjum w Milówce kl. II f – J. Tuwim „Melodia”, Z. Herbert „Przesłanie Pana Cogito”

Adrian Pietrasina – Gimnazjum w Milówce kl. III – J. Tuwim fr. „Kwiatów polskich”, C.K. Norwid „Moja piosnka II”

III miejsce:

Gabriela Grzegorzek – Gimnazjum w Milówce kl. II f – J. Tuwim „Irysy”, J. Słowacki „Testament mój”

Wojciech Kubica – Gimnazjum w Milówce kl. I c – J. Tuwim „Scherzo”, T. Różewicz „Jatki”

Marzena Siedlak – Gimnazjum w Milówce kl. III – J. Tuwim „Ja”, Ks. J. Twardowski „Spieszmy się”

Wyróżnienie:

Piotr Jasek – Gimnazjum w Milówce kl. II d – J. Tuwim „Powiedzieć Ci nie mogę”, D. Wawilow „Wędrówka”

Nagroda Wójta Gminy Milówka dla Anny Babickiej z ZSOiT w Milówce za najlepszą interpretację wierszy i kulturę słowa oraz bogaty wyraz artystyczny.

Udostępnij na facebooku